Przewóz osób - odpowiedzialność

13-12-2017
Przewóz osób - odpowiedzialność

Przewós osób to dużo szersze zagadnienie niż może się wydawać. Autokar wiozący ludzi z zewnątrz wygląda jak kazdy kolejny pojazd snujący się w dal. Nie ma zbytniej różnicy na pierwszy rzut oka od pozostałych uczestników ruchu drogowego. Poprostu jedzie autkar i cóż więcej można by o tym myśleć. Jedynie co się moze nasuwać to że jest on fajny lub nie fajny np. bardziej kolorowy czy też mniej no może jeszcze nowy lub stary.

W jadącym busie jest zazwyczaj wiele osó. Każda z nich ma swoje rodziny, troski, marzenia. Odpowiedzialnością przewożnika jest dowieźć tych ludzi bezpiecznie na miejsce najlepiej w możliwie najkrótszym czasie. Aby tak się zadziało potrzeba go jednak sporo poświęcić do planowania przewózu osób. Należy na początek dobrać odpowiedniego kierowcę do danego przewozu chociażby z takich powodów że nie każdy może jeździć nocą. Niektorzy  nie potrafią się poruszać lewą stroną jezdni a jeszcze inni mogą się stresować przekraczaniem granic na wschód.

Lepiej nie jechać busem z zestresowanym kierowcą. Podczas transportu busem kierowca jak i organizator transportu podlegają surowym restrukcjom regulującym transport ludzi. Do najważniejszych należy przestrzeganie czasu pracy kierowcy w ciągu dnia czyli od momentu gdy ruszy i maksymalnie w 15 godzinie obowiązkowo musi pracę zakończyć. Nikt kierowcy nie może zmusić do kontunuowania pracy. Tak samo jest z czasem samej jazdy w ciągu dnia. Maksymalny czas jazdy to 9 godzin a z reguły 8. Róznica pomiędzy czasem pracy kierowcy a czasem jazdy jest taka iż do pierwszego zalicza się także przerwy i przestoje.

Sprawny bus to obowiązek i standard. Właściciel musi mieć ważne przeglądy i legalizacje. Dobre opony, zapasowe koło. Sprawdzone płyny takie jak olej, lub płyn chłodniczy. 

Ważną jest w przewozie osób także logistyka. Potrzebna jest wiedza jak dojechać dobrą drogą ponieważ nie każda nadaje się do jazdy busem.  Drogi są często przebudowywane a stanie w korku to duza strata czasu. Dobra nawigacja specjalistyczna dla busa jest już standardem - omija korki, wskazuje miejsce do parkowania. Należy w zwiazku z tym weryfikować firmę najlepiej pytając znajomych lub czytając komentarze na stronach google 

 

 

 

Zakres oferowanych przez nas usług
Imprezy integracyjne, aktywne wycieczki
dowiedz się więcej
Biura podróży
dowiedz się więcej
Trasy międzynarodowe oraz lokalne
dowiedz się więcej
Imprezy okolicznościowe, eventy
dowiedz się więcej
Wyjazdy służbowe i biznesowe
dowiedz się więcej
Transfery lotnisko > PKP > hotel
dowiedz się więcej
Skontaktuj się z nami ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
Wykonanie: Devilart