Imprezy integracyjne dla firm - dlaczego są tak ważne?

14-08-2017
Imprezy integracyjne dla firm - dlaczego są tak ważne?

Pomysł imprez integracyjnych nie powstał w Polsce. Nie jest to nawet koncepcja wymyślona w ostatnich dziesięcioleciach. Potrzebę integrowania współpracowników została już zauważona wiele lat temu.

Początków imprez integracyjnych można doszukiwać się w starożytnych imperiach, które po każdej udanej bitwie organizowały huczne zabawy dla swoich żołnierzy. Oczywiście, można powiedzieć, że takie przyjęcia były organizowane z radości po zwycięstwie. Nic bardziej mylnego. Większość władców było, lub posiadała w swoim otoczeniu dobrych księgowych, którzy skrupulatnie eliminowali zbędne wydatki i podnosili podatki. Nie dopuścili by do wydawanie pieniędzy na „uciechy” szeregowych żołnierzy tylko z powodu wygranej bitwy.

A jednak takie uczty się odbywały, więc jaki cel przyświecał władcy, aby wydawać na to pieniądze?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Chodziło o podniesienie morale i integrację walczących ramię w ramię żołnierzy. Dzięki temu podczas kolejnych potyczek, żołnierze walczyli lepiej.

Właśnie z tymi wydarzeniami możemy utożsamiać początek imprez integracyjnych. Oczywiście ich kształt na przełomie wieków bardzo ewaluował, aż przybrał obecne formy i zwyczaje. Jeszcze 50 lat imprezy integracyjne były dedykowane najwyższym pracownikom danej korporacji i polegały na przynależności do elitarnych klubów. Dopiero później pracodawcy zauważyli potrzebę integracji pracowników niższego szczebla.

Powodem zmiany toku myślenia pracodawców była znaczące zwiększenie dynamiki gospodarki oraz przepływu informacji. Duży wpływ miała też szeroko rozumiana globalizacja gospodarki. Obecnie większość firm ma charakter międzynarodowy i składa się z wielu działów, które zatrudniają tysiące pracowników.

W celu poprawy efektywności pracy, zaczęto organizować wyjazdy i spotkania integracyjne. Efektem takim eventów firmowych jest przełamywanie relacji czysto biznesowych osób pracujących w danej firmie. Zespoły oprócz relacji czysto służbowych nawiązują relację na stopie towarzyskiej, co skutkuje poprawą efektywności pracy. Większa efektywność pracy, to lepsze zyski dla całego przedsiębiorstwa. Dlatego wydatki na tego rodzaju spotkania pracowników są uzasadnione i coraz chętniej ponoszone przez pracodawców. Dzięki nim zarabiają więcej.

Nierzadko imprezy integracyjne są organizowane z dala od miejsca zamieszkania pracowników firmy. Dlatego powstaje konieczność wynajmu busów do przewozu osób. W zależności od liczebności spotkania potrzebny jest wyspecjalizowany transport, którym firma nie dysponuje. Dlatego korzysta ona w outsourcingu polegającego na wynajmie busów od firm zewnętrznych. Firmy, które oferują wynajem busa dla środowisk biznesowych muszą oferować pojazdy najwyższej jakości, które zapewniają komfortowy i bezpieczny przejazd pracowników. Pasażerami są nierzadko managerowie, którzy przyzwyczajeni są do jazdy wysokiej klasy samochodami.

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa