Od czego zacząć przygotowanie imprezy integracyjnej?

25-08-2017
Od czego zacząć przygotowanie imprezy integracyjnej?

Co jeśli szef zleci nam przygotowanie firmowej imprezy integracyjnej? Nigdy tego wcześniej nie robiłeś? Nie przejmuj się - podpowiemy w kilku krokach jak zaplanować imprezę integracyjną, która zostanie na długo zapamiętana w firmie.

Po pierwsze - wybór atrakcji na imprezę integracyjną

Jest to pierwszy krok, od którego należy rozpocząć planowanie imprezy integracyjnej. Na początku powinniśmy zastanowić się nad jej długością. Optymalna ilość dni na integracje mieści się w przedziale od 2 do 3 dni. Jeden dzień to stanowczo za krótko na integrację zespołu. Zwłaszcza, iż większość imprez integracyjnych jest oddalonych od siedziby firmy i będzie niezbędny przewóz osób na miejsce imprezy. Z doświadczenia wiem, iż dłuższe imprezy integracyjne nie przynoszą tak dobrego efektu w postaci integracji. Powodem jest tęsknota uczestników za najbliższymi, za długie przebywanie ze współpracownikami, itp. Impreza ma zintegrować zespół, zacieśnić więzi i zmotywować do lepszej pracy.

Wiedząc już, iż nasza impreza powinna trwać od 2 do 3 dni, należy przygotować jej plan ramowy.

Niezależnie czy zdecydujemy się na dwu czy trzy dniową imprezę integracyjną to musimy zapewnić jej uczestnikom dogodny nocleg. W zależności od wybranych atrakcji, hotel powinien być zlokalizowany możliwie najbliżej nich.

Przykładowe atrakcje, jakie można wybrać dla każdej imprezy integracyjnej:

Po drugie zaplanowanie dogodnego transportu

Tak jak już wcześniej napisaliśmy, planowane atrakcje znajdują się w różnych zakątkach Polski. Musimy wybrać odpowiedni transport, który umożliwi przewóz osób. Zakładając aktywny program takiej imprezy, uczestnicy jej będą się przemieszczać. Dlatego warto pomyśleć wynajmie busa lub busów. Ten rodzaj transportu sprawdzi się lepiej niż tradycyjny autokar. Bus przemieszawszy się znacznie szybciej i może zaparkować praktycznie w każdym miejscu co zwykły samochód. Jest to ważne, gdyż przewóz osób z miejsca zakwaterowania do atrakcji musi odbywać się sprawnie i szybko. Również ważne są warunki przewozu osób busem, które są znacznie bardziej komfortowe niż autokarem.

Po trzecie wybranie najlepszego terminu imprezy integracyjnej


Wyjazd integracyjny powinien zostać zaplanowany w dogodnym terminie dla całego zespołu. Oczywiście nie ma możliwości, aby wybrany termin przypadł każdemu pracownikowi do gustu, lecz można zminimalizować liczbę takich osób. Należy wybierać takie terminy, które są oddalone od popularnych w Polsce długich weekendów i świąt. Dzięki temu większość pracowników w firmie będzie mogła uczestniczyć w imprezie integracyjnej, która zazwyczaj rozpocznie się w piątek a skończy w niedzielę.

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa