Przewóz dzieci na wycieczkę szkolną.

30-07-2018
Przewóz dzieci na wycieczkę szkolną.

Organizujemy wycieczki dla dzieci. Naszym klientem są szkoły, stowarzyszenia, kluby sportowe gdzie głównym pasażerem są dzieci.Taki wyjazd obarczony jest wysokim ryzykiem z powodu niezbyt pokornego pasażera. Dzieci zachowują się specyficznie w czasie jazdy busem. Czasami przewóz dzieci jest bardzo sympatyczny i miły ponieważ jest wesoło i melodyjnie. Wtedy można powiedzieć że kierowca ma fajnie i spokojnie w czasie prowadzenia busa. Wieczorem z kolei dość szybko młodzi pasażerowie usypiają.

Bardzo ważną rolą w czasie transportu dzieci jest rola pilota czy też opiekuna, opiekunów grupy. Także dotyczy się to relacji z kierowcą. Dobrze aby opiekun umiał nawiązać szybko porozumienie z kierowcą i wspólny dialog. Kierowca też jest człowiekiem i warto w czasie jazdy z nim rozmawiać szczególnie w czasie jazdy nocą. Nie należy przesadzić w drugą stronę aby z kolei kierowcę zagadać ponieważ kierowca musi być cały czas bardzo czujny i obserwować drogę. Warto poprostu zapytać kierowcę czy chce aby z nim rozmawiano.  

Zdarzają się grupy kiedy przewóz dzieci odbywa się zupełnie na "wariata". Zależy to jak zwykle od grupy. Dzieci często jedzą i piją w czasie jazdy, dość nie ostrożnie czasami polewając siebie lub kolegów napojami. Czasami te napoje, gumy, paluszki lub batoniki trafjają na podłogę lub tapicerkę samochodu. Stwarza to zagrożenia dla innych np. podczas wysiadania lub wsiadania ponieważ najnormalniej można się poślizgnąć. Samo poruszanie się w drodze do drzwi może przysporzyć niechcianych niespodzianek z powodu zabrudzonej nawierzchni. Kierowca w takich przypadkach powinien zatrzymać busa w bezpiecznym miejscu i zdyscyplinować grupę oraz poinstruować opiekuna. Tu ponownie podkreślam o bardzo ważnej roli opiekuna grupy podczas transportu, przewozu dzieci, który będzie potrafił szybko i skutcznie reagować na różnego rodzaju zagrożenia.

Może się zdarzyć iż podczas rozmów, zabaw dzieci nastąpi pisk zaskoczenia, nagły głośny wybuch śmiechu lub inne nagłe zachowanie co może zaskoczyć nie jednego kierowcę. Dlatego aby dobrze wynająć busa dla dzieci należy przede wszystkim dopytywać czy kierowca ma praktykę w jeździe z dziećmi.

Proszę zawsze o to pytać przewoźnika i prosić o kierowców z taką właśnie praktyką. Inaczej sie jeździ z turystami, lekarzami a zupełnie inaczej z dziećmi. 

Dobrze wiedzieć dokładnie jaki jest stan techniczny busa. Przykładamy szczególną wagę podczas takiego transportu dzieci. Nie tylko podczas samej jazdy, ale szczególną ostrożność mamy podczas wsiadania i wysiadania. Nie możemy sobie pozwolić na rutynę.

Nasz bus jest do Państwa dyspozycji przec cały rok. Wynajmujemy busa zimą latem, jesienia i wiosną. W zimę jeździmy z dziećmi na krótsze trasy i często jedno lub dwudniowe wycieczki. W lato są to często zielone szkoły, lub dłuższe pobyty. Z Warszawy jest dość blisko nad morze i na mazury, lub Podlasie. To najbardziej popularne kierunki. Mamy także zlecenia na przewóz dzieci w góry.

Organizujemy wycieczki tak, że nasze wyjazdy odbywają sie regularnie co drugi tydzień przez cały rok. Mamy więc swoich regularnych wycieczek ok 26 w roku. Na zlecenia firm, szkół realizujemy wycieczki "pod klienta" 

Zapraszamy do współpracy !

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa