Przewóz osób - odpowiedzialność

13-12-2017
Przewóz osób - odpowiedzialność

Przewós osób to dużo szersze zagadnienie niż może się wydawać. Autokar wiozący ludzi z zewnątrz wygląda jak każdy kolejny pojazd snujący się w dal. Nie ma zbytniej różnicy na pierwszy rzut oka od pozostałych uczestników ruchu drogowego. Poprostu jedzie autkar i cóż więcej można by o tym myśleć. Jedynie co się może nasuwać to że jest on fajny lub nie fajny np. bardziej kolorowy czy też mniej no może jeszcze nowy lub stary.

W jadącym busie jest zazwyczaj wiele osób. Każda z nich ma swoje rodziny, troski, marzenia. Odpowiedzialnością przewożnika jest dowieźć tych ludzi bezpiecznie na miejsce najlepiej w możliwie najkrótszym czasie. Aby tak się zadziało potrzeba go jednak sporo poświęcić do planowania przewózu osób. Należy na początek dobrać odpowiedniego kierowcę do danego przewozu chociażby z takich powodów że nie każdy może jeździć nocą. Niektorzy  nie potrafią się poruszać lewą stroną jezdni w Wielkiej Brytanii, a jeszcze inni mogą się stresować przekraczaniem granic na wschód.

Lepiej nie jechać busem z zestresowanym kierowcą. Podczas transportu busem kierowca jak i organizator transportu podlegają surowym restrukcjom regulującym transport ludzi. Do najważniejszych należy przestrzeganie czasu pracy kierowcy w ciągu dnia czyli od momentu gdy ruszy i maksymalnie w 15 godzin obowiązkowo musi pracę zakończyć. Nikt kierowcy nie może zmusić do kontynuowania pracy. Tak samo jest z czasem samej jazdy w ciągu dnia. Maksymalny czas jazdy to 9 godzin, a w szczególnych przypadkach kierowca może prwadzić bus 10 godzin. Różnica pomiędzy czasem pracy kierowcy a czasem jazdy jest taka iż do pierwszego zalicza się także przerwy i przestoje. Sprawny bus to obowiązek i standard. Właściciel musi mieć ważne przeglądy i legalizacje całego busa, tachografu, gaśnic i ważny przegląd, dobre opony, zapasowe koło i klucz do kół. Sprawdzone płyny takie jak olej, płyn hamulcowy i płyn chłodniczy.

Warto wozić ze sobą dodatkowy zapas paliwa jeśli planujemy wycieczkę w mało zurbanizowane tereny aby nie zostać w polu wieczorem i to bez zasiegu telefonów komórkowych. 

Ważną jest w przewozie osób także logistyka. Potrzebna jest wiedza jak dojechać dobrą drogą ponieważ nie każda nadaje się do jazdy busem.  Drogi są często przebudowywane a stanie w korku to duza strata czasu. Dobra nawigacja specjalistyczna dla busa jest już standardem - omija korki, wskazuje miejsce do parkowania. Należy w zwiazku z tym weryfikować firmę najlepiej pytając znajomych lub czytając komentarze na stronach google. 

Zakres oferowanych przez nas usług
przewóz osób na wycieczkę, usługi przewozowe
dowiedz się więcej
wynajem busów Warszawa
dowiedz się więcej
komfortowy przewóz osób busem
dowiedz się więcej
przewóz osób busem na wesele
dowiedz się więcej
bus dla delegacji
dowiedz się więcej
przewóz osób na lotnisko - Warszawa, transport ludzi z lotniska
dowiedz się więcej
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
Wykonanie: Devilart