Przewóz osób - odpowiedzialność

13-12-2017
Przewóz osób - odpowiedzialność

Przewós osób to dużo szersze zagadnienie niż może się wydawać. Autokar wiozący ludzi z zewnątrz wygląda jak każdy kolejny pojazd snujący się w dal. Nie ma zbytniej różnicy na pierwszy rzut oka od pozostałych uczestników ruchu drogowego. Poprostu jedzie autkar i cóż więcej można by o tym myśleć. Jedynie co się może nasuwać to że jest on fajny lub nie fajny np. bardziej kolorowy czy też mniej no może jeszcze nowy lub stary.

W jadącym busie jest zazwyczaj wiele osób. Każda z nich ma swoje rodziny, troski, marzenia. Odpowiedzialnością przewożnika jest dowieźć tych ludzi bezpiecznie na miejsce najlepiej w możliwie najkrótszym czasie. Aby tak się zadziało potrzeba go jednak sporo poświęcić do planowania przewózu osób. Należy na początek dobrać odpowiedniego kierowcę do danego przewozu chociażby z takich powodów że nie każdy może jeździć nocą. Niektorzy  nie potrafią się poruszać lewą stroną jezdni w Wielkiej Brytanii, a jeszcze inni mogą się stresować przekraczaniem granic na wschód.

Lepiej nie jechać busem z zestresowanym kierowcą. Podczas transportu busem kierowca jak i organizator transportu podlegają surowym restrukcjom regulującym transport ludzi. Do najważniejszych należy przestrzeganie czasu pracy kierowcy w ciągu dnia czyli od momentu gdy ruszy i maksymalnie w 15 godzin obowiązkowo musi pracę zakończyć. Nikt kierowcy nie może zmusić do kontynuowania pracy. Tak samo jest z czasem samej jazdy w ciągu dnia. Maksymalny czas jazdy to 9 godzin, a w szczególnych przypadkach kierowca może prwadzić bus 10 godzin. Różnica pomiędzy czasem pracy kierowcy a czasem jazdy jest taka iż do pierwszego zalicza się także przerwy i przestoje. Sprawny bus to obowiązek i standard. Właściciel musi mieć ważne przeglądy i legalizacje całego busa, tachografu, gaśnic i ważny przegląd, dobre opony, zapasowe koło i klucz do kół. Sprawdzone płyny takie jak olej, płyn hamulcowy i płyn chłodniczy.

Warto wozić ze sobą dodatkowy zapas paliwa jeśli planujemy wycieczkę w mało zurbanizowane tereny aby nie zostać w polu wieczorem i to bez zasiegu telefonów komórkowych. 

Ważną jest w przewozie osób także logistyka. Potrzebna jest wiedza jak dojechać dobrą drogą ponieważ nie każda nadaje się do jazdy busem.  Drogi są często przebudowywane a stanie w korku to duza strata czasu. Dobra nawigacja specjalistyczna dla busa jest już standardem - omija korki, wskazuje miejsce do parkowania. Należy w zwiazku z tym weryfikować firmę najlepiej pytając znajomych lub czytając komentarze na stronach google. 

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa