Tani przewóz osób Warszawa

01-09-2018
Przewóz osób Warszawa tanio

  No tak temat z pewnością nie do ominięcia. Wiadomo każdy szuka dla siebie jak najlepiej i chce za to zapłacić jak najmniej. Oczywiste, większość ludzi tak ma chodź zdarzają się oczywiście wyjątki. Nie każdy chce mieć tanio sądząc iż nie idzie to w parze z jakością i bez problemu chcą płacić tyle ile podane jest w cenniku za usługę. Czy to da się zrobić, przewóz osób tanio? Już tak wprost zadając pytanie.

No da się w pewnym sensie, przede wszystkim rezygnując z własnej marży. Tak jest to praktyka normalnie stosowana podczas niemalże każdych negocjacji. Oczywistym jest, iż wtedy zarobek spada ale problem polega na stałych kosztach. Chodzi o to, iż tani przewóz osób można częściej powtarzać tym samym „nadgonić” ilością ale należy pamiętać iż tym samym wszystko zużywa się także szybciej np. opony, klocki, silnik etc. Koszty są wysokie takich napraw. Do tego dochodzą koszty stałe jak np. kierowcy wynagrodzenie, parkingu, opłat, ubezpieczeń etc.

Na domiar wszystkiego mieszkamy w Warszawie gdzie jest chyba największe skupisko biznesów. Można by rzec także i klientów – tak to prawda natomiast koszty eksploatacyjne tym samym są wyższe od miast mniej zurbanizowanych.  

 Co do polityki cenowej to faktycznie grubsza sprawa. Są to poniekąd nawet strategie marketingowo - sprzedażowe niektórych firm. Szczególnie praktyka stosowana jest, jeśli nowa firma wchodzi na rynek. Często daje niższe ceny, aby zwrócić uwagę klientów i szybko ich sobie pozyskać. Często taka praktyka dość długo trwa a kapitał takich firm nie jest mały. Oznacza to, iż mogą długo wytrzymać operując niskie ceny za przewozy osób. Tanio dla firmy transportowej oznacza także mniej pieniędzy na rozwój i inwestycje. Zakup nowych busów, autokarów co przyczynia się także na bezpieczeństwo pasażerów czy też nawet na środowisko. Tanie busy mają gorszą emisję spalin tym samym wpływają na pogorszenie powietrza. Tani bus mający np. normę Euro 3 płaci także większą opłatę na autostradach. Innymi słowy tani przejazd oznacza wyższe koszty.

Swymi czasy wchodziły do Polski znani nam przewoźnicy autokarowi którzy oferowali przewóz osób z Warszawy do np. Katowic za 1 zł. Praktyka wzięta z linii lotniczych i to działa marketingowo. Natomiast jeśli porównamy do firm typu small business tu już jest zupełnie inaczej. Nie za bardzo jest czym wojować. Tani przewóz osób jest mało rentowny i często klienci tego nie chcą rozumieć opiniując postrzeganie ceny tylko z jednej swojej strony. Pisaliśmy już podobny artykuł wcześniej, zachęcamy do przeczytania a znajdziesz go klikając tutaj: mtbus.pl/tani-bus-warszawa,26

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa