Przewóz rowerów busem

26-07-2018
Przewóz rowerów busem

Oferujemy naszym busem przewóz rowerów pod wskazane miejsce. Jesteśmy w stanie przewieźć jednorazowo 12 lub 22 lub 25 rowerów.

Dysponujemy własną przyczepą na rowery ale usługę serwujemy tylko w parze z wynajmem busa od nas. Innymi słowy nie wynajmujemy samej przyczepy.

Jak odbywa sie transport rowerów podam na przykładzie. Chcecie wyruszyć na wycieczkę rowerową z Warszawy tak aby dostarczyć Was i rowery do miejsca startu np. na Mazury do Mikołajek. Ustalamy godzinę zbiórki w umówionym miejscu w Warszawie. My tam na Was już czekamy, tzn: stoi busprzyczepa rowerowa i nasz kierowca. Często osobiście uczestniczymy i pomagamy załadować rowery na przyczepę. Fizycznie jest to łatwa czynność ale z powodów bezpieczeństwa często skrupulatnie i czasochłonnie weryfikujemy umocowania rowerów tak aby któryś nie spadł lub aby rowery się o siebie nie ocierały. Mogło by to spowodować ich uszkodzenie. Zabezpieczamy rowery specjalnymi uchwytami i często dociskamy jeśli jest taka potrzeba specjalną linką. Przyczepa oprócz oczywiście zaczepu też musi być zabezpieczona linką. Należy przed odjazdem po załadowaniu rowerów sprawdzić oświetlenie przyczepy rowerowej oraz stan ciśnienia w oponach. Busa zawsze sprawdzamy po zjeżdzie na bazę jak i przed wyjazdem więc tu mamy już wszystko jasne. Przyczepę po załadunku należy sprawdzić dodatkowo.  

Jesteśmy gotowi do załadunku rowerów. To potrwa ok 30 minut więc startujemy. Po przyjeździe na miejsce ważnym i obowiązkowym jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Musi ono spełniać min. dwa warunki:

1.musi być duże tak aby zmieścił się bus z przyczepą oraz aby było miejsce na złożenie rozładowanych rowerów,

2.musi być na tyle bezpieczne aby można było składować rowery i ruszyć z niego nie narażając się na niebezpieczeństwo od strony ruchu drogowego i innych

Kierowca i nasza firma odpowiada za przewóz rowerów bezpiecznie do celu. Sam załadunek i rozładunek to już odpowiedzialność grupy a dokładniej organizatora. Jednak w związku z tym iż aby przewóz był bezpieczny razem wszyscy powinni się dobrze przyłożyć do całego procesu. Kierowca pomaga podczas rozładunku rowerów. Często używa do przecinania plastykowych zabezpieczeń ostrego noża. Po rozładowaniu rowerów z busa wycieczka może się rozpocząć po uprzednim sprawdzeniu stanu technicznego rowerów i załadowaniu podręcznych bagaży rowerowych. 

Destynacja dla nas nie ma znaczenia. Jedziemy tam gdzie chcecie, nawet po całej Europie. Jest tylko jeden warunek - oby bus tylko mógł dojechać co nie jest takie oczywiste. Ciągnąc przyczepę nie jesteśmy bardziej zwrotni, jadąc pod stromą górę długość auta nie pozwoli na jechanie dalej z powodu nachylenia kąta. Tył busa może trzeć o drogę a zaczep przyczepy za bardzo się wyginać. Dodatkowo należy mieć na uwadzę czy bus będzie miał możliwość zawrócenia. Przyczepę można odpiąć i ręcznie przestawić, busa sie tak nie da zawrócić - musi mieć do tego miejsce aby się nie okazało iż będzie to droga w jedną stronę ;-)  

Co z bagażami tymi poza rowerowymi? Nasz bus dowiezie Wam je do miejsca w którym będziecie chcieli z nich korzystać. Najczęściej jest to miejsce spoczynku. Tak możemy robić i często tak jest iż bagaże po śniadaniu klienci ładują do busa i jadą rowerami a ich bagaże jadą busem w bagażniku. 

Wynajmując busa od nas macie Państwo gwarancje elastyczności ponieważ sami organizujemy wycieczki rowerowe i wiemy jak to jest. Zdarzało nam się iż musieliśmy uczetników tych ze słabszą kondycją wraz z rowerem dowozić do hotelu. Tutaj nie ma reguły, może wyskoczyć naprawdę wiele niespodzianek. 

Podsumowując - jeścli chcecie sprawdzonego przewozu rowerów proponuję wynajmij busa od nas lub poprostu  pojedż z nami na wycieczke rowerową. 

Tu możesz obejrzeć jedną z naszych wycieczek rowerowych - mystictravel.com.pl/wycieczka-rowerowa-po-biebrzy-biebrza-rowerem,38 lub zapraszamy na naszą inną stronę z wycieczkami mystictravel.com.pl/

 

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa