Wynajem busa na narty

03-12-2017
Wynajem busa na narty

Wynajem busa na wyjazd na narty to świetne rozwiązanie jesli chcesz mieć spokój z transportem. Ważne jest aby bus zabierając narty czy inny sprzęt narciarski miał spory bagażnik. Z reguły zabiera się całe wyposażenie  w tym sporo odzieży specjalistycznej co w efekcie zajmuje co by nie mówić dużo przestrzeni bagażowej. Jak wiemy w transporcie lotniczym dopłaca się za dodatkowy bagaż.

Jeśli wynajmujesz transport na wycieczkę upewnij się czy bus ma odpowiednią lukę bagażową. Są różnego rodzaju busy np.  tzw. nie przedłużane co oznacza, iż nie ma za ostatnimi miejscami odpowiednio dużo miejsca na taki bagaż i może się okazać, iż będzie potrzeba wnieisenia bagażu lub sprzętu do środka. Sprzęt narciarski jak wiemy sporo kosztuje i dobrze aby był bezpiecznie przewożony. Przewóz osób z Warszawy w góry to przynajmniej kilka godzin jazdy a w końcowej fazie także po terenie górzystym gdzie przechyły są gwarantowane. Narty mają ostre krawędzie dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na to aby nie poprzecinały plecaków i walizek. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajem przyczepy z plandeką do transportu nart czy innego sprzętu narciarskiego. Zdecydowanie podniesienie to komfort uczestników aktywnej wycieczki. Należy jednak pamietać aby zwrócić uwagę czy narty będą przechowywane w przyczepce na noc. Niestety kradzieżę sprzetu nie są rzadkością. Jeśli posesja jest zamknięta wtedy wiadomo iż prawdopodobieństwo kradzieży jest niskie. Plandekę łatwo rozciąć zwykłym nożem. Buty powinno się przechowywać na noc w ogrzewanych pomieszczeniach. Często są to juz miejsca przy kotłowniah na wyspecjalizowanych stojakach. Jeśli takowych nie ma należy znaleźć inne ciepłe miejsce ponieważ zmarznięte buty są sztywne i źle się dopasowuję do nogi. Dobrym wsparciem podczas przewozu nart busem jest urządzenie grzewcze postojowe zwane webastem. Działa ono w ten sposób iż zanim auto zostanie odpalone a silnik się jeszcze nie nagrzeje takie urządzenie samo nagrzeje auto. Robi się naprawde szybko ciepło. Komfort transportu osób znacznie zwiększa się także po aktywnej jeździe kiedy można szybko podsuszyć zmoczoną odzież. 

Pamiętajmy także o kierowc:y gdyby miał czekać kilka godzin na grupę, która jeździ po górach. Albo będzie grzał auto webastem spalając dodatkowe litry paliwa albo należy wysłac kierowcę na herbatę na kilka godzin do najbliższego ośrodka. Należy mieć spore zaufanie do kierowcy aby herbaty nie zamienił na coś mocniejszego. Pamiętając o aucie którego może zasypać śnieg, lub mogą zastawić go inne auta blokując wyjazd na kilka dodatkowych godzin. Dlatego ważne jest miejsce w którym auto będize czekało na grupę tak aby uniknąć niespodzianek i tak aby było znalezione przez uczestników wyprawy gdyby zawiodły telefony komórkowe. 

 

 

 

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa