Wynajem busa - planowanie wycieczek

03-12-2017
Wynajem busa - planowanie wycieczek

Większość klientów wynajmujących busy ma już gotowy plan wyjazdu. Często wynajmuje się busa na wycieczki, wyprawy górskie, wycieczki szkolne, pielgrzymki itp. Klientami naszego busa są biura podróży, szkoły, touroperatorzy jak i kluby sportowe. Z naszej strony najważniejszym jest techniczne przygotowanie busa tak aby transport zapewnił komfort przejazdu jak i bezpieczeństwo podróżnych. Aby się tak zadziało wiele czynności dzieje się zanim podróżni wsiądą do samochodu.

Ciekawymi są przejazdy busem na wycieczki po kraju. Z reguły szybciej jesteśmy na miejscu no i łatwiej się porozumieć. Najczęściej odwiedzamy popularne miejsca w Polsce. Wycieczki planuje się często od zidentyfikowania destynacji. Miejsca które chcemy zwiedzić, zobaczyć. Może to być aktywna wycieczka w góry, wycieczka rowerowa, wycieczka kajakowa, wycieczka ze zwiedzaniem itp. Ważnym elementem jest sezonowość miejsc które chcemy zwiedzać, im sezon wyższy tym wszystko będzie droższe np. noclegi, gastronomia, wynajem busa, przewóz osób. Warto się nad tym zastanowić jeśli dużo zwiedzamy ponieważ suma kosztów czasami potrafi być znaczna. Zdecydowanie istotnym elementem w kolejności organizacji jest efekt końcowy - czyli co che zwiedzić, jak, i jakie atrakcje chce się zobaczyć. Po sprecyzowaniu tego celu idziemy dalej. Potem szukamy noclegu na portalach.

Ceny zależą od położenia im bliżej centrum czy atrakcji tym ceny są wyższe. Dla grup zdecydowanie ważnym jest cena transportu która, czasem może się okazać iż jest wyższa od ceny noclegu jeśli mamy do przejechania dużo kilometrów. Ponieważ nocleg i transport to najbardziej znaczące koszty w całości aktywnych wycieczek dlatego po zdecydowaniu się na destynację wycieczki należy zwrócić na to szczególną uwagę zarówno pod kątem jakości oferowanych usług. Tutaj z pomocą także przychodzi internet i oczywiście najpewniejsze są polecenie osób które mogą nam polecić to na czym nam zależy. Przy wyborze transportu osób należy zwrócić uwagę na kontakt z firmą. Można już przez telefon się zorientować jak może przebiegać współpraca. Jeśli rozmowa jest miła i merytoryczna powinna tak samo wyglądać obsługa. Ważnym są tak banalne sprawy jak dostępność właściciela przez telefon, tzw. słowność: innymi słowy czy oferta jest przysłana w dniu na kiedy powinna być. Brak oferty czy umowy w terminie może oznaczać np. spóźnialstwo co w transporcie jest bardzo nie pożądanym czynnikiem.

Istotnym elementem w wynajęciu transportu osobowego jest stan techniczny pojazdu. Nikt nie chce stanąć na drodze z powodu awarii. Warto dokładnie sprawdzić busa np. po zdjęciach. Są firmy które posiadają busy już dość wiekowe nawet z wyglądu. Ceny usług transportowych także zależą od sezonu. Zdecydowanie polityka cenowa firm transportowych jest tak różna i zależy ona od wielu czynników ja np. koszty czy ilość zleceń oraz poziomy komfortu innymi słowy jakości wynajmowanego busa.W usługach hotelowych jest podobnie tzn. całkiem inaczej w każdym z usługodawców. Jedni oferują w pokojach telewizory i dostęp do wifi, inni posiadłość swą mają z dostępem np. do jeziora.

Po zweryfikowaniu i wybraniu firmy świadczącej transport osób oraz noclegu należy przystąpić do potwierdzenia słownych umów. Najlepiej płacąc zaliczkę lub zadatek po czym koniecznie należy mieć korespondencję przynajmniej na mailu. Najlepszą jest forma papierowa w postaci umowy ale często wystarczy zwykły mail. Należy mieć go przy sobie np. w telefonie. Dotyczy szczególnie noclegów. Najlepiej tuż przed wyjazdem potwierdzić czy wszystko jest ok. Jeśli jesteśmy dobrzy w terenie to super jeśli nie, musi nas ktoś wyręczyć. Są wyspecjalizowane firmy i osoby jak przewodnicy ale zawsze jest to dodatkowy koszt. Lepiej się samemu dobrze przygotować ale, niestety kosztuje to sporo czasu. Warto dowiedzieć się czy atrakcje które nas interesują są czynne, czy można je zwiedzić. Czasami są w remoncie czy przebudowie lub z jakiś powodów po prostu zamknięte. Często zdarza się że np: muzea w weekendy nie są otwarte co dziwi zwiedzających dopiero na miejscu. Zapoznaj się ze szczegółową ofertą wynajmu busów w Warszawie.

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa