Wynajem busa z kierowcą Warszawa

13-06-2018
Wynajem busa z kierowcą

Wynajmę busa z kierowcą to standardowe zapytanie  klientów w wyszukiwarce google poszukujących wynajmu busa na przewóz osób . W Polsce nie ma innej możliwości póki co, tzn: busa można wynająć tylko z kierowcą. Być może jest to temat na całkiem nowy pomysł biznesowy. Nie zajmowaliśmy się tą tematyką od strony prawnej jakie są ku temu możliwości. Z pewnością nie jest to łatwe o ile nie niemożliwe. Więc podejdziemy do tematu z punktu ekonomicznego na początek:

Bus, autokar dobry kosztuje kilkaset tysięcy - wtedy poziom pewności jest wysoki co do stanu auta. Bus, autokar tani jest niebezpieczny dla pasażerów z punktu widzenia technicznego. Mając na uwadze wygodę: różnice są bardzo duże w różnego typu busów i autokarów, a w dzisiejszych czasach klient sobie ceni wygodę. Ludzie są w stanie zapłacić więcej za lepiej. Oczywiście kiedyś te różnice były mniej ważne ale to już przeszłość. Tanio można oczywiście obsługiwać krótkie trasy, dojazdy do pracy np. dla pracowników danej firmy, na trasach mało uczęszczanych ale z pewnością nie w turystyce lub trasach dalekobieżnych. Czyli aby mieć komfort w podróży, jak i psychiczny o bezpieczeństwo należy: wybierać autobusy po prostu dobre czyli drogie.

Tym samym inwestując kilkaset tysięcy złotych wysoce ryzykownym było by wypożyczanie busa bez kierowcy czyli nie wiadomo komu. Nigdy nie wiemy jakie kompetencje może mieć osoba, kierowca który miałaby zasiąść  za kierownicą dlatego wypożycza się busa wraz z kierowcą swoim tzw. znanym sobie już i sprawdzonym w boju. To z punktu widzenia właściciela busa. No ale inaczej podchodzi do tego klient.

W transporcie osób klienci często kierują się jednak tylko ceną za wynajem busa z kierowcą. Głównie decyzje swą opierają patrząc przez pryzmat witryny internetowej. Ta oczywiście spełnia swoje wymagania i oddaje obraz jak wygląda pojazd co ma ogromne znaczenie natomiast głównie to tyle. Decyzja o wynajmie busa już prawie podjęta. Ważnym dla klienta jest także obsługa firmy przez telefon; czyli kwestia samej uprzejmości, słowności i profesjonalizmu ze strony firmy transportowej.

Klienci wynajmujący autokar, busa nie pytają o dane techniczne, np. kiedy bus został wyprodukowany, zrobiony czy zmodernizowany, jakie ma parametry techniczne. Bardziej pytają o udogodnienia np. chociażby dla podróżnych, typu: jaka jest klimatyzacja, nagrzewanie etc. Częstą praktyką jest zgłaszanie na policję wyjazdu po to aby policja sprawdziła stan techniczny przed samym wyjazdem oraz stan trzeźwości kierowcy. Jest to częsta praktyka, ale głównie w przepadkach wyjazdów dzieci na wycieczki ze szkoły tak jakby wyjazd z dorosłymi był zagwarantowany w kategoriach bezpieczeństwa.

Co do samego kierowcy i dlaczego idzie to w parze. Kierowca który może jechać, prowadzić autobus musi oprócz kategoria D posiadać kartę kierowcy którą wystawia Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych. Taką kartę można uzyskać wraz z wpisem nr 95 do prawa jazdy świadczący o posiadaniu kwalifikacji zawodowych którym jest właśnie wcześniej wymieniona karta. Kierowca starający się o prawo jazdy kat. D musi mieć ukończone min. 24 lata i posiadać już prawo jazdy kat. B

Pracodawcy w tym przypadku firmy transportowe dobrych kierowców chętnie zostawiają dla siebie zatrudniając ich na stałe. Dobry kierowca w parze z dobrym autobusem to gwarancja dobrej obsługi w wymiarze jazdy i trasy. To „komplet” bardzo pożądany ale łatwo nie jest. Trudna ale prawda jest taka iż kierowca nie mający stałego zatrudnienia oznacza pewne informacje. Natomiast jest to efekt należycie wypełniający taką potrzebę na rynku gdzie tzw. „skoczki” są mile widziani. Nie każdemu opłaca się zatrudniać kierowcę na stałe, i  nie każdy kierowcę chce pracować ciągle w tym zawodzie decydując się np. na dorabianiu tylko  w weekendy.

Aktualnie w kraju nie znaleźliśmy wypożyczalni busów bez kierowcy.

Wypożyczalnie samochodów są dość popularne na naszym rynku ale dotyczy to tylko aut tzw. osobowych - które można prowadzić posiadając kategorię B.

Posiadający tą kategorię prawa jazdy bez problemu znajdą się auta osobowe do którego łącznie z kierowcą wejdzie i pojedzie nie więcej niż 9 osób. Nie trudno także o wypożyczalnie pojazdów, sprzętów specjalistycznych takich jak np. koparka, kombajn czy inne maszyny rolnicze lub budowlane, które można wynająć bez operatora lub operator może byś „swój”. W transporcie jednak w przypadku autobusów jest inaczej. Nie da się i jest to kwestia nie tylko ekonomii ale i odpowiedzialności jak i troski o drogie auto

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa