Organizujemy warsztaty ornitologiczne.

30-07-2018
Organizujemy warsztaty ornitologiczne.

Organizujemy wyjazdy na warsztaty ornitologiczne. Przewóz tam i z powrotem odbywa się naszym busem. Znamy bardzo dobrze specyfikę takich wyjazdów ponieważ sami od początku do końca je organizujemy. Mamy do tego wespecjalizowane zaplecze: kadrę, sprzęt, wiedzę i przede wszystkim znamy miejsca. Działamy z ludźmi którzy doskonale znają teren. Wszystko z pełnym poszanowaniem natury. Tylko obserwujemy i ewentualnie pomagamy naturze. Wszystko w zgodzie z prawem, dobrym smakiem i obyczajem.

Jak w skrócie wygląda taki wyjazd, dla zorganizowanej grupy, co należy zabrać, mieć etc;

- wynajem busa to na początek, tu akurat sie nie ma co martwić ponieważ mamy go dla Ciebie

- wyjeżdżamy tak aby na miejscu być albo sporo przed świtem, albo na noc

- po przybyciu na miejsce odbierają nas miejscowi i idziemy zająć odpowiednie miejsce na obserwację od razu albo zaczynamy od instrukcji

- uczestniczymy w obserwacjach, wykładach lub warsztatach

- w czasie wolnym, odpoczywamy, jemy posiłki i się integrujemy

- podczas obserwacji zachowujemy się cicho, nie jesteśmy głodni i nie używamy perfum i innych sztucznych zapachów

- w busie należy zostawić dodatkowe wolne miejsca na 2-3 przewodników, operatorów i pilota

 

Dobrze na tego typu wyjazd na ptaki mieć ze sobą: swój wlasny sprzęt foto, obiektywy, statywy, mikrofony do nagrywania dźwięku. Do koczowania przydaje się pałatka, namiot. Niezbędne jest ciepłe obuwie, odzież i okrycie. Często przebywamy na terenach podmokłych. W związku z tym iż sprzęt foto nie należy do tanich, dobrze jest wynająć busa z dużym bagażnikiem aby wygodnie i bezpiecznie dowieźć wszystko na miejsce i z powrotem. 

Mamy opcje wyruszenia na obserwację drogą wodną specjalnie do tego przystosowaną łodzią - katamaranem i z jego powierzchni obserwujemy. Poruszamy sie bezgłośnie. Ostatnio cieszy się to zajęcie coraz większą popularnością. Spora ilosć grup turystycznych pochodzi z zagranicy szczególnie od strony naszych zachodnich sąsiadów. Można by rzec iż jest to większość. Polacy coraz śmielej wybierają sie z aparatem do puszczy.

Nasze aktywne wycieczki kierujemy bardziej w stronę Podlasia. tam jest prawdziwe królestwo ptaków. Jest to przystanek tranzytowy wielu gatunków ptaków na szlaku z Afryki do Skandynawii, a na Podlasiu mają doskanałe warunki do rozmnażania się.

Przewóz osób na warsztaty ornitologiczne cieszy sie coraz większą popularnością. Mamy nadzieję iż wkrótce Polacy docenią jeszcze bardziej piękno naszego kraju także i od tej strony. 

Zdjęcie które widzisz w tym wpisie pochodzi właśnie z naszych warsztatów. Wejdż na naszą stronę mystictravel.com.pl/

Zapraszamy !

Zakres oferowanych przez nas usług
przewóz osób na wycieczkę, usługi przewozowe
dowiedz się więcej
wynajem busów Warszawa
dowiedz się więcej
komfortowy przewóz osób busem
dowiedz się więcej
przewóz osób busem na wesele
dowiedz się więcej
bus dla delegacji
dowiedz się więcej
przewóz osób na lotnisko - Warszawa, transport ludzi z lotniska
dowiedz się więcej
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
Wykonanie: Devilart