Organizujemy warsztaty ornitologiczne.

30-07-2018
Organizujemy warsztaty ornitologiczne.

Organizujemy wyjazdy na warsztaty ornitologiczne. Przewóz tam i z powrotem odbywa się naszym busem. Znamy bardzo dobrze specyfikę takich wyjazdów ponieważ sami od początku do końca je organizujemy. Mamy do tego wespecjalizowane zaplecze: kadrę, sprzęt, wiedzę i przede wszystkim znamy miejsca. Działamy z ludźmi którzy doskonale znają teren. Wszystko z pełnym poszanowaniem natury. Tylko obserwujemy i ewentualnie pomagamy naturze. Wszystko w zgodzie z prawem, dobrym smakiem i obyczajem.

Jak w skrócie wygląda taki wyjazd, dla zorganizowanej grupy, co należy zabrać, mieć etc;

- wynajem busa to na początek, tu akurat sie nie ma co martwić ponieważ mamy go dla Ciebie

- wyjeżdżamy tak aby na miejscu być albo sporo przed świtem, albo na noc

- po przybyciu na miejsce odbierają nas miejscowi i idziemy zająć odpowiednie miejsce na obserwację od razu albo zaczynamy od instrukcji

- uczestniczymy w obserwacjach, wykładach lub warsztatach

- w czasie wolnym, odpoczywamy, jemy posiłki i się integrujemy

- podczas obserwacji zachowujemy się cicho, nie jesteśmy głodni i nie używamy perfum i innych sztucznych zapachów

- w busie należy zostawić dodatkowe wolne miejsca na 2-3 przewodników, operatorów i pilota

 

Dobrze na tego typu wyjazd na ptaki mieć ze sobą: swój wlasny sprzęt foto, obiektywy, statywy, mikrofony do nagrywania dźwięku. Do koczowania przydaje się pałatka, namiot. Niezbędne jest ciepłe obuwie, odzież i okrycie. Często przebywamy na terenach podmokłych. W związku z tym iż sprzęt foto nie należy do tanich, dobrze jest wynająć busa z dużym bagażnikiem aby wygodnie i bezpiecznie dowieźć wszystko na miejsce i z powrotem. 

Mamy opcje wyruszenia na obserwację drogą wodną specjalnie do tego przystosowaną łodzią - katamaranem i z jego powierzchni obserwujemy. Poruszamy sie bezgłośnie. Ostatnio cieszy się to zajęcie coraz większą popularnością. Spora ilosć grup turystycznych pochodzi z zagranicy szczególnie od strony naszych zachodnich sąsiadów. Można by rzec iż jest to większość. Polacy coraz śmielej wybierają sie z aparatem do puszczy.

Nasze aktywne wycieczki kierujemy bardziej w stronę Podlasia. tam jest prawdziwe królestwo ptaków. Jest to przystanek tranzytowy wielu gatunków ptaków na szlaku z Afryki do Skandynawii, a na Podlasiu mają doskanałe warunki do rozmnażania się.

Przewóz osób na warsztaty ornitologiczne cieszy sie coraz większą popularnością. Mamy nadzieję iż wkrótce Polacy docenią jeszcze bardziej piękno naszego kraju także i od tej strony. 

Zdjęcie które widzisz w tym wpisie pochodzi właśnie z naszych warsztatów. Wejdż na naszą stronę mystictravel.com.pl/

Zapraszamy !

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa