Wyprawy na grzyby

24-07-2018
Wyprawy na grzyby

Wyprawy na grzyby w Polsce cieszą się nieustającą popularnością.Zawsze było to dla nas polaków w porządku, można powiedzieć iż nawet tradycją. Myślę że my Słowianie mamy to poprostu w genach. Pamiętam jako jeszcze dziecko jak z zakładu pracy mojego taty a pracował na kopalni wyjazdy na grzyby odbywały sie busami w każdą sobotę. W niedziele rano na podwórkach ludzie obierali grzyby, wystawiali suszarki, opowiadali jak to było, co zobaczyli i jakie grzyby zebrali. Nie mówiło się wtedy o truflach a pieczarkę nie uważano za grzyba. Różne tradycje, przepisy i moralności mają Państwa sąsiednie jeśi chodzi o zbieranie grzybów. Podobno w Angli większość lasów jest prywatna a w Niemczech można zbierać grzyby tylko na użytek własny więc nie więcej niz 1 kg na osobę. U naszych zachodnich sąsiadów coraz więcej słyszy się o zatruciach niż było to wcześniej. Przyczyną jest konsumpcja grzybów przez uchodźców którzy nie znajaąsię na grzybach i nie potrafią odróżnić jadalnego od nie jadalnego. Nasze wycieczki na grzyby pod tym kątem są bezpieczne. Zawsze w busie mamy katalog grzybów z którego można korzystać w razie jak by nie było pewności co do jadalności grzyba. Często korzystamy z porad bardziej doświadczonych grzybiarzy, a nie pewne grzyby poprostu wyrzucamy. 

Wyjazdy na grzyby organizujemy w różne strony naszego kraju. Upodobaliśmy sobie ślaskie lasy, ale często jeździmy na Mazury, czy Podlasie. Zapraszamy na naszą stronę mystictravel.com.pl/ tam zorientujesz sie bardziej jak to się u nas odbywa i możesz złożyć zamówienie na wycieczkę, którą dla Ciebie zorganizujemy.

Nawiązujac do naszej strony mtbus.pl/ i naszej działalności transportowej opowiem kilkoma zdaniami jak to jest z wynajmem busów Warszawa na grzyby dla grup. Jedynym nasileniem zapytań czy mamy wolnego busa na jeden dzień jest wiadomo jesień, 90% to termin weekendowy i głównie sobota. Więc w związku z tym jeśli dostajemy wiele zapytań poprostu niezręcznie ale musimy odmawiać tym którzy sie spóźnili z zapytaniem. Przewóz osób z Warszawy zaczynamy w zależności od kierunku ale i tak zawsze na noc. Dla przykładu podam wyjazd godz. 24.00 dotarcie na miejsce godz. 6.00 i automatycznie wyprawa na grzyby rozpoczęta. Kierowca śpi, bus zaparkowany nie daleko. Z ciekawostek tematycznych najwięcje jeden grzybiarz zebrał ponad 6 kg. grzybów a najcięższy grzyb jakiego znaleźliśmy ważył 0,76 kg i był to prawdziwek Późnym popołudniem powrót a w busie zapach grzybów - cudowne uczucie.

Zapraszamy więc z nami na wyprawy grzybiarskie.

Zakres oferowanych przez nas usług
przewóz osób na wycieczkę, usługi przewozowe
dowiedz się więcej
wynajem busów Warszawa
dowiedz się więcej
komfortowy przewóz osób busem
dowiedz się więcej
przewóz osób busem na wesele
dowiedz się więcej
bus dla delegacji
dowiedz się więcej
przewóz osób na lotnisko - Warszawa, transport ludzi z lotniska
dowiedz się więcej
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
Wykonanie: Devilart