Wyprawy na grzyby

24-07-2018
Wyprawy na grzyby

Wyprawy na grzyby w Polsce cieszą się nieustającą popularnością.Zawsze było to dla nas polaków w porządku, można powiedzieć iż nawet tradycją. Myślę że my Słowianie mamy to poprostu w genach. Pamiętam jako jeszcze dziecko jak z zakładu pracy mojego taty a pracował na kopalni wyjazdy na grzyby odbywały sie busami w każdą sobotę. W niedziele rano na podwórkach ludzie obierali grzyby, wystawiali suszarki, opowiadali jak to było, co zobaczyli i jakie grzyby zebrali. Nie mówiło się wtedy o truflach a pieczarkę nie uważano za grzyba. Różne tradycje, przepisy i moralności mają Państwa sąsiednie jeśi chodzi o zbieranie grzybów. Podobno w Angli większość lasów jest prywatna a w Niemczech można zbierać grzyby tylko na użytek własny więc nie więcej niz 1 kg na osobę. U naszych zachodnich sąsiadów coraz więcej słyszy się o zatruciach niż było to wcześniej. Przyczyną jest konsumpcja grzybów przez uchodźców którzy nie znajaąsię na grzybach i nie potrafią odróżnić jadalnego od nie jadalnego. Nasze wycieczki na grzyby pod tym kątem są bezpieczne. Zawsze w busie mamy katalog grzybów z którego można korzystać w razie jak by nie było pewności co do jadalności grzyba. Często korzystamy z porad bardziej doświadczonych grzybiarzy, a nie pewne grzyby poprostu wyrzucamy. 

Wyjazdy na grzyby organizujemy w różne strony naszego kraju. Upodobaliśmy sobie ślaskie lasy, ale często jeździmy na Mazury, czy Podlasie. Zapraszamy na naszą stronę mystictravel.com.pl/ tam zorientujesz sie bardziej jak to się u nas odbywa i możesz złożyć zamówienie na wycieczkę, którą dla Ciebie zorganizujemy.

Nawiązujac do naszej strony mtbus.pl/ i naszej działalności transportowej opowiem kilkoma zdaniami jak to jest z wynajmem busów Warszawa na grzyby dla grup. Jedynym nasileniem zapytań czy mamy wolnego busa na jeden dzień jest wiadomo jesień, 90% to termin weekendowy i głównie sobota. Więc w związku z tym jeśli dostajemy wiele zapytań poprostu niezręcznie ale musimy odmawiać tym którzy sie spóźnili z zapytaniem. Przewóz osób z Warszawy zaczynamy w zależności od kierunku ale i tak zawsze na noc. Dla przykładu podam wyjazd godz. 24.00 dotarcie na miejsce godz. 6.00 i automatycznie wyprawa na grzyby rozpoczęta. Kierowca śpi, bus zaparkowany nie daleko. Z ciekawostek tematycznych najwięcje jeden grzybiarz zebrał ponad 6 kg. grzybów a najcięższy grzyb jakiego znaleźliśmy ważył 0,76 kg i był to prawdziwek Późnym popołudniem powrót a w busie zapach grzybów - cudowne uczucie.

Zapraszamy więc z nami na wyprawy grzybiarskie.

Zakres oferowanych przez nas usług
Zaufali nam ❯
ADRES
ul. Sokołowska 9
01-142 Warszawa
Polecane strony: mystictravel.com.pl , wycieczkidlafirm.eu